• Super User

کنسانتره | مواد تشکیل دهنده کنسانتره دامی | خرید کنسانتره

کنسانتره


کنسانتره چیست ؟

امروزه کاربرد کلمه کنسانتره در تغذیه دام و طیور، و سپس در صنایع غذایی استفاده می‌شود. معنی لغوی کنسانتره یعنی متراکم و به هر ماده ای که دارایی ترکیبات غنی و متراکم از یک یا چند نوع ماده باشد کنسانتره می‌گویند.


کنسانتره دامی

اصطلاح کنسانتره در تغذیه دام نیز به کار می‌رود و ماده غذایی برای تغذیه دام است. کنسانتره در تغذیه دام شامل تمام مواد مورد نیاز برای پرواربندی دام بوده و کمابیش دارای بیش از ۷ درصد از پروتیین و ۱۸ درصد فیبر است.تمامی دام ها و گوسفندان درهنگام پرواربندی باید به خوبی تغذیه شوند. شاید شما در نگاه اول تصور کنید که تمامی دام ها از علوفه تغذیه می کنند اما باید به شما بگوییم که تمام دام ها برای بزرگ شدن و پروار شدن نیاز به تغذیه مناسب دارند.
گوسفند زنده نیز و تمامی دام ها همانند گاو نیاز به خوردن خوارکی های قوی دارند. گوسفندان به مانند دیگر دام ها نیاز به خوراکی هایی چون جو، تفاله چغندر، کنجاله کلزا، سبوس گندم، کنجاله ذرت، کنجاله سویا، یونجه دارند. حال برای اینکه در اقتصاد پرواربندی گوسفندان صرفه جویی شود و دامداران بتوانند تمامی این مواد غذایی را همزمان به گوسفندان بدهند می توانند از کنسانتره استفاده کنند.


مواد مغذی موجود در کنسانتره

1- کربوهیدرات ها یا مواد قندی انرژی زا: موادی هستند که انرژی مورد نیاز دام را تامین کرده و این انرژی صرف تامین فعالیت های حیاتی مختلف بدن دام می شود. کربوهیدرات ها اولین و مهمترین ماده مغذی برای دام هستند . مثلاً دام برای تولید شیر ، گوشت ، حرکت ، خوردن و سایر فعالیت های روزانه به انرژی نیاز دارد . موادی مثل غلات، ملاس و تفاله چغندر قند دارای انرژی زیاد هستند.

2- پروتئین ها: پروتئین درشکل گیری عضلات و تولید شیر اهمیت بسیاری دارد و کمبود آن موجب کاهش رشد، تولید، اختلال درسلامت دام و تولید مثل دام می گردد. موادی مثل کنجاله تخم پنبه و کنجاله سویا دارای پروتئین زیادی هستند.

3- چربی ها : اکثر مواد غذایی ، دارای مقداری چربی هستند. چربی نیز درتامین انرژی بدن دام نقش حیاتی دارد و بعضی از ویتامین ها مثل ویتامین K ،A ،D و E نیز توسط چربی ها به بدن دام منتقل می شوند.

4- مواد معدنی: این مواد نقش مهمی در تغذیه دام دارند. مواد معدنی در ساختمان اسکلت بدن دام و درترکیب تولیدات دام مانند: شیر، گوشت و غیره تاثیر می گذارند. مهمترین عناصر مورد نیاز دام شامل: کلسیم، فسفر، منیزیم، سدیم، کلر، گوگرد، منگنز، روی، ید و آهن بوده که کمبود هریک ازآنها موجب کاهش رشد، تولید و باروری دام می گردد.

5- ویتامین ها: این مواد به مقدار کمتری مورد نیاز دامها هستند ولی به همین مقدار باید حتماً به بدن دامها برسند. کمبود بعضی از ویتامین ها، باعث عوارضی مثل کوری، عدم باروری، سقط جنین و کاهش رشد و ضعف سیستم ایمنی (کمبود ویتامینA وE ) و... می شوند. ویتامین های مورد نیاز که باید به کنسانتره اضافه شوند عبارتند از :E ،D وA وبقیه ویتامین ها به وسیله خود حیوان تولید می شود و به همین دلیل کمتر به جیره افزوده می شود.


مواد تشکیل دهنده کنساتره دامی :


1. جو : پس از گندم متداول ترین غله بخصوص در مناطق معتدل و سرد محسوب مي شود. پروتئین آن در حدود 12-10 درصد و فیبر آن (مواد كم هضم) حدود 5/4 درصد می باشد. جو از نظرویتامین A,D فقیر بوده و از اقلام مهم تشكیل دهنده كنسانتره می باشد.


2. سبوس گندم : سبوس گندم بسته به نوع گندم حاوی «17-12/5 درصد پروتئین خام» ، «4/6 درصد چربی» و «حدود 12-10 درصد فیبر خام» می باشد. میزان پروتئین سبوس بیشتر از ذرت و آرد گندم است ولی به پای دانه های روغنی (بخصوص سویا) نمی رسد. سبوس ، از دیگر مواد، فسفر بیشتری دارد (درحدود 1/29 درصد، البته فسفر قابل جذب آن 5/. درصد است) ولی از لحاظ كلسیم، فقیر می باشد (حدود 14/. درصد كلسیم).


3. كنجاله سویا : در بین منابع گیاهی ، دارای مقام اول از نظر پروتئین و ارزش غذایی است (46-41 درصد پروتئین خام و حدود 2/5-2 درصد چربی) بسته به اینكه از چه روشی روغن كشی شده می باشد. كنجاله سویا دارای 29/. درصد كلسیم و 66/. درصد فسفر می باشد. استفاده مناسب از آن در كنسانتره ، باعث ازدیاد شیر ، چربی و پروتئین آن می شود. كنجاله سویا برای گاوهای شیری بسیار مطبوع است.


4. كنجاله پنبه دانه : مقدار پروتئین پنبه دانه استاندارد شده ، حداقل 36 درصد است (گاهی تا 43 درصد هم مي رسد). ميزان چربی در این نوع كنجاله حدود 5/5-2 درصد مي باشد. مواد قابل هضم آن كمتر از كنجاله سویا است. دارای حدود یك درصد فسفر و 2/. درصد كلسیم می باشد. این ماده در افزایش چربی شیر و تداوم شیردهی تأثير مثبت دارد.


5. ملاس چغندر قند : ملاس، ماده ای انرژی زا است كه از مازاد كارخانه های قند بدست می آید . ملاس از نظر انرژی و مواد قندی ، غنی می باشد (65-50 درصد). باعث خوش خوراكی و چسبندگی دانه های ریز و پودری (مثل ویتامین ها) در كنسانتره می شود. در تولید كنسانتره پلت نقش مؤثری دارد. داراي حدود 6/. كلسیم و 1/. درصد فسفر است.


6. تفاله چغندر قند : غذایی حجیم (با فیبر زياد) و خوش خوراك و ارزان می باشد . دارای مواد قندی زیاد بوده و حدود 9/6 درصد پروتئین و 5/. درصد چربی مي باشد. از نظر «كلسیم، غنی» و از لحاظ «فسفر، ضعیف» می باشد.

7. اوره : اوره به عنوان جانشین پروتئین ، از مواد ازته ساده و ارزان قیمت می باشد كه در سیستم گوارشی گاو تبدیل به پروتئین می شود. كارشناسان معتقدند، اوره وقتی مؤثر است كه به مقدار كافی، مواد نشاسته ای (غلات) و مواد قندی در جیره وجود داشته باشد وگرنه موجب مسمومیت آمونیاكی می شود. مقدار اوره در كنسانتره معمولاً كمتر از 8/0 درصد می باشد.


اهمیت مصرف کنسانتره درگوسفند پرواری


معمولاً سه هفته قبل از قوچ اندازی درگله از کنسانتره دامی به منظور بالا بردن میزان بره زایی میش استفاده می شود که به این عمل فلاش کردن (فلاشینگ) می گویند. این عمل به منظور بالا بردن توانایی جفتگیری قوچ ها نیز انجام می شود. دراین حالت معمولاً روزانه 100 تا 300 گرم کنسانتره دراختیار دام قرار می دهند و سپس قوچ اندازی انجام می گیرد. بعد از مرحله قوچ اندازی دردوران اولیه آبستنی ، مصرف کنسانتره کاهش می یابدو مجدداً در6 هفته قبل از زایمان، تغذیه با کنسانتره افزایش می یابد. باید یادآور شد که 60 درصد رشد جنین درهمین 6 هفته صورت می گیردوچون وزن بره درزمان تولد با رشد بره، بعد از تولد رابطه مستقیم دارد، لذا مصرف کنسانتره اقتصادی ترین روش تولید است. بنابراین مصرف کنسانتره درصورت نبودن بیماری درگله و تغذیه صحیح با آن درهفته های آخر آبستنی، تعیین کننده ازدیاد وزن تولد، تضمین کننده رشد مناسب بعد از تولد، بالارفتن قابلیت دفاع درمقابل بیماریها و ازدیاد شیر درمیش ها می شود.

بعد از زایمان 70-50 درصد جیره میش را کنسانتره تشکیل می دهد که این میزان بستگی به تعداد بره های متولد شده دارد. البته دریک قلو زاها تغذیه با کمتر از 50 درصد کنسانتره برای مدت 6 هفته بعد از زایمان را می توان ادامه دارد.

دربره پرواری بعد از دوره شیر خواری، بره ها با جیره های حاوی 80 تا 90 درصد کنسانتره تغذیه می شوند تا به وزن مناسب کشتار برسند. تجربه ثابت کرده است که مصرف کنسانتره درگوسفند داری ها سبب افزایش وزن روزانه 200 تا 250 گرم می شود. البته این امر بستگی به نژاد ، وزن ، سن و جنس هم دارد.


برخی از فواید و تأثیرات مصرف کنسانتره پروار

تقویت و افزایش میکروفلوردستگاه گوارش دام با توجه به اسیدهای آمینه موجود در این محصول.

تقویت فعالیتهای متابولیسمی پروتئین، کربوهیدرات، انرژی، ازت، روی، آهن و ...

کاهش اسید لاکتیک شکمبه و جلوگیری از ایجاد اسیدوز.

بهبود تولید اسید استیک و بوتیریک در شکمبه.

بهبود و تسریع تخمیر شکمبه ای و کاهش قابل ملاحظه نفخ درگوساله‌ها.

افزایش سرعت پروار و تراکم بیشتر بافت استخوانی و ماهیچه‌ای.

کنترل اسهال میکروبی و تغذیه‌ای.

تأمین سلامت و شادابی و بالا بردن مقاومت بدن در برابر عوامل بیماری‌زا.

باتوجه به مانان اولیگوساکارید و پروبیوتیک موجود دراین محصول.

آرام نمودن و رفع اسپاسم‌های خارجی و جلوگیری ازحالت‌های راشیتیسمی استخوان‌ها.

جلوگیری از کدر و خشن شدن موها و حالت‌های ناخوشایند ظاهری.

پیشگیری ازتورم مفاصل و زخم اطراف سم و بعضی فلجی‌ها و ضایعات استخوانی.

افزایش مقاومت دام در برابر استرس‌های گرمایی.

افزایش فسفر قابل جذب و موادمغذی موجود در خوراک.

افزایش راندمان و کاهش هزینه تولید

تمام ترکیبات موجود درکنسانتره کاملا طبیعی و فاقد هرگونه مواد شیمیای و هورمونی بوده و با کاهش آفلاتوکسین و جذب سموم قارچی از خوراک و افزایش سلامت دام درنهایت سلامت بهترجامعه را موجب می‌شود.

قیمت هر کیلو کنسانتره پرواری
امروزه شما شاهد نواسانات قیمت در همه محصولات هستین که این نواسان قیمت بر روی خوراک دام کنسانتره هم بی تاثیر نبوده است شما می توانید به سایت دام تهران مراجعه کنید وبهترین خوراک دام را برای دام و گله های خود خریداری کنید یک مزیت عالی خرید از دام تهران این است که به صورت رایگان به شما مشاوره می دهند. و قیمت کنسانتره در این شرکت ارزان تر از همه جا است و خوراک دام در محیطی سالم نگهداری می شود.


نکات ضروری و مهم در پرواربندی گوسفند:

 

1- دام باید از مراکز معتبر تهیه شود.

2- قبل از هرگونه اقدام به منظور پروار بندی باید سلامت دام توسط دامپزشک مورد تایید قرار گیرد.

3- جهت پروار بندی لازم است قرص یا شربت ضد انگل برای پاکسازی انگلهای درونی دام به مدت یک هفته تجویز شود.

4- محوطه گوسفند داری یا گاوداری ضد عفونی شود.

5- آب مصرفی دام قبلا نمونه برداری شده و به آزمایشگاه معتبر ارسال شود تا املاح آن مشخص شود.

6- خوراک مورد نیاز تا آخر دوره پروار بندی باید تهیه و قبل از آن با یک متخصص تغذیه هماهنگی های لازم صورت پذیرد.

7- برای این منظور باید کارگر ماهر و ورزیده و آموزش دیده در نظر گرفته شود.

8- واکسنهای مورد نیاز دام باید قبلا تهیه و توسط دامپزشک تزریق شود.

9- با توجه به اینکه تغذیه دام 60 الی 70 درصد هزینه را شامل میشود در خرید اقلام غذایی بهترین و ارزانترین باید انتخاب شود.

10- علوفه و کنسانتره به همراه مکملهای معدنی و ویتامینها به همراه نمک و سایر مکملها باید در بالانس نمودن جیره در دسترس باشد.

11- در سیستم پرواری در ایران شرائط 50 به 50 اعمال می شود یعنی 50 درصد علوفه و 50 درصد کنسانتره که این نسبت در حال حاضر برای پروار مناسب نبوده و باید این نسبت به سود کنسانتره تغییر یابد . در کشور ترکیه این نسبت تا 30 به 70 هم مشاهده شده است یعنی 30 درصد علوفه و 70 درصد کنسانتره . ولی بخاطر افزایش قیمت نهاده های کشاورزی و محدودیتهایی نظیر آن توصیه می شود نسبت 40 به 60 درصد یعنی 40 درصد علوفه و 60 درصد کنسانتره رعایت شود.

12- عمده غذاهای گاو و گوسفند به دو دسته علوفه و کنسانتره تقسیم می شود . در قسمت علوفه ( یونجه – تفاله تر و یا خشک چغندر – کاه- شبدر-چاودار- تیموتی- برموداگراس – و جوی دوسر یا یولاف ) و در بخش کنسانتره ( کنسانتره کارخانجات خوراک دام- جو- سبوس- گندم- ضایات نان-ملاس- دانه ذرت- کنجاله سویا- ذرت علوفه ای – مواد سیلویی )
13_تهیه جیره بر اساس وزن زنده دام می باشد.

14- کوتاهترین فرمول محاسبه ضریب 3 درصد وزن زنده دام می باشد. بعنوان مثال اگر گوسفندی 50 کیلو گرم وزن داشته باشد میتوان از طریق فرمول فوق محاسبات را انجام داد : 50 کیلو گرم وزن زنده گوسفند × 3 درصد وزن زنده = میزان احتیاج روزانه به ماده خشک 5/1 کیلو DM

15– این فرمول در مور پروار گاو نیز صدق می کند ولی برای گاو شیری باید محاسبات دیگری انجام داد که از حوصله این بحث خارج است.

16- از 1500 گرم فوق 60 درصد کنسانتره و 40 درصد باید علوفه باشد.

17- محدودیتها باید اعمال شود بعنوان مثال در استفاده از اوره باید 1 درصد جبره مصرف شود.

18- غذا باید در 3 نوبت تجویز شود صبح ساعت 6 – ظهر ساعت 1 الی 2 و شب ساعت 7-8

19 – جیره باید به آرامی و در عرض 10 روز بطور کامل تغذیه شود .

20- از مجموع جیره بالانس شده فوق روزانه 250 تا 300 گرم افزایش وزن خواهیم داشت که در ماه افزایش وزنی حدود 8-10 کیلو خواهد بود.

21- آب کافی و تمیز به همراه نمک که بهتر است بصورت سنگ نمک در آخور مصرف شود به همراه مواد معدنی و ویتامینه و دی کلسیم فسفات به میزان 1 درصد جیره حتما در پروار بندی مورد استفاده قرار گیرد.

خواص کنسانتره ها


بهترین ماده غذایی که مکمل یونجه می باشد.
بدون داشتن خرده آهن، شیشه و …
دارای مواد غذایی عالی چون پروتیین، فیبرمی باشد که برای تقویت گوسفندان عالی است..
افزایش راندمان تولید در کمترین زمان
تامین کلیه نیازهای ویتامینی و معدنی گوسفند
كنسانتره به مقدار كافی انرژی و پروتئین مورد نیاز دام را تامین می كند.
كنسانتره خوش خوراك و دارای قابلیت هضم بسیارزياد می باشد.
دارای كلیه عناصر معدنی و ویتامین های مورد احتیاج دام به میزان مورد لزوم است.
كنسانتره عاری از عناصر مضر و مواد سمی برای بدن دام می باشد.

قیمت تمام شده كنسانتره از نظر اقتصادی قابل برگشت است. به عبارت دیگر قیمت كنسانتره از قیمت موادی كه دام تولید می كند كمتر بوده و سود كافی برای دامدار را تأمین می كند.

كنسانتره مطابق اصول بهداشتی تهیه شده و به سلامت دام و نيز طعم و بوی شیر و گوشت لطمه نمي زند.
كنسانتره با داشتن حجم كم (در مقایسه با علوفه) حاوی مواد مغذی زیاد بوده ، نیازهای دام را تأمین می كند و انرژی لازم براي فعالیت نشخوار را كاهش می دهد كه به سود دامدار می باشد.

ارتباط با ما

مشاوره خرید دام

تماس در واتساپ
Close and go back to page
  • تهران
  • 09192662778
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید