• Super User

گوسفند زنده

گوسفند زنده

گوسفند حیوان پستانداری است از راسته سم داران از دسته جفت‌سم‌سانان ، از گروه نشخوارکنندگان و از خانواده گاوسانان . این حیوان را جهت استفاده از پشم، پوست، شیر و گوشتش اهلی کرده و به صورت گله‌های بزرگ نگهداری می‌کنند. برخی نژادهای گوسفند نر دارای شاخ مورب و حلقوی و پیچ دار می‌باشند. گوسفند نر قوچ یا راک نامیده می‌شود؛ ولی گوسفند ماده متعلق به هر نژادی که باشد، به‌طور عام به نام میش خوانده می‌شود. در ادامه این مقاله شما را با انواع نژادگوسفند در ایران و قیمت گوسفند زنده سال 98، ویژگی گوسفند سالم... آشنا خواهیم کرد.

 

انواع نژاد گوسفند در ایران

نژاد گوسفند، به معنی گروهی از گوسفندان که دارای صفات ظاهری و ژنتیكی مشابه می باشند و از طریق زاد ولد این صفات را به نسل بعد منتقل می کنند. گوسفند در میان دام ها دارای بیشترین تنوع نژادی است که این نژادها از نظر منطقه زندگی، وجود یا عدم دنبه، میزان جثه، میزان و نوع پشم از هم جدا می شوند. در کشورایران حدودا 27 نژاد مختلف گوسفند وجود دارد. تفاوت صفات ارثی و اکتسابی بر این نژادها تاثیر گذار بوده است. گوسفندان ایرانی از نظر میزان وزن و وجود یا عدم دنبه به سه دسته سبک، متوسط و سنگین تقسیم بندی می شوند.گوسفندان ایرانی را از لحاظ پشم می توان در درسته پشم های ضخیم  و یا قالی نامید. و همچنین این گوسفندان دارای گوشتی مرغوب می باشند. البته رنگ ظاهر گوسفند بستگی به شرایط آب و هوای متفاوت دارد و دارای رنگ سیاه، خرمایی، قهوه ای، نخودی، خاکستری است.

 

گوسفند نژاد آتابای

این نوع گوسفند در واقع از جفت گیری گوسفند زل و گوسفندان ترکمن حاصل شده است و در دارای بدنی قوی در برابر آب و هوای خشک می باشند. این نوع گوسفند جثه ای بزرگتر از گوسفند زل دارد و اصطلاحا آنرا گوسفندان نیم دنبه ترکمنی می نامند.

گوسفند نژاد افشاری

این نوع گوسفند عموما در استان های زنجان، آذربایجان غربی  و شرقی و گاها کردستان یافت می شود. غالبا رنگ پشم این گوسفندان قهوه ای و به ندرت سیاه و سفید می باشد. این نوع گوسفندان گوشهای درازی دارند اما آنها را از نوع بی گوش یا نیم گوش می شناسند.

گوسفند نژاد بلوچی

این نوع گوسفند عموما در شرق کشور ایران یافت می شود و شاید بتوان گفت ده درصد جمعیت گوسفند ایرانی را شامل می شود. این نوع گوسفند از نوع نژاد پوستی- گوشتی می باشد ودارای رنگ سیاه و سفید می باشد.

گوسفند نژاد تالشی

این نوع گوسفندان از دید کارشناسان حاصل جفت گیری گوسفندان زل و گوسفندان مغانی می باشد و معمولا رنگ آن نخودی رو به سفید می باشد. زیست بوم اصلی این نوع گوسفند در طالش گیلان می باشد.

گوسفند نژاد بهمنی

این نوع گوسفند در مناطق استان کهگیلویه و بویر احمد  می باشد و دارای رنگی یکدست سفید با لکه های سفید دور چشم و گوش می باشد. این گوسفند جز نژاد گوشتی می باشد.

گوسفند نژاد قشقایی

دارای سر حالت کشیده و مثلثی می باشد و همچنین دنبالچه ای صاف و بدون برجستگی دارد.

این نژاد گوشتی می باشد و عمدتا توسط ترک قشقایی نگهداری می شود و زیست بوم آنها در فارس می باشد.

گوسفند نژاد زل

این نژاد به دلیل مرغوبیت گوشت مشهور هستند. در واقع این نوع گوسفند دارای گوش های کوچکی می باشد و زیست بوم اصلی آن جنگل های مازندران است.

گوسفند نژاد زندی

محل اصلی گوسفندان زندی در قم، ورامین، شهریار، شمیرانات، دماوند، ری، ساوه می باشد. البته این نوع گوسفندان در ابتدای تولد سیاه هستند اما با رشد آنها رنگی قهوه ای به خود می گیرند. این گوسفندان به نژاد گوسفندان پوستی-گوشتی شناخته می شوند.

گوسفند نژاد سنجابی

منشا زادگاه این گوسفندان در شهرهای روانسر، قصرشیرین کرمانشاه می باشد و آنها جز دسته گوسفندان پشمی-گوشتی نامیده می شوند. و از کیفیت عالی پشم و گوشت بهره مند هستند.

گوسفند نژاد عربی

زیست بوم اصلی این گوسفند در منطقه خوزستان می باشد و دارای گوشت مرغوبی می باشد.

گوسفند نژاد فراهانی

این نوع گوسفندان دارای نژاد پوستی – گوشتی می باشند و محل پرورش آنها در شهرستان های فراهان، آشتیان، اراک است.

گوسفند نژاد فشندی

این نوع گوسفند جز نژاد شیری- گوشتی می باشد و کیفیت گوشت و شیر خوبی دارد. ییلاق این گوسفند در مراتع مرتفع طالقان، کندوان، کرج، شمیرانات و قشلاق آن در حاشیه دشت قزوین، اوجبلاغ و شهریار می‌باشد.

گوسفند نژاد کرمانی

گوسفندان کرمانی را اغلب می توان در شهر هایی مانند جیرفت، شهر بابک، کهنوج، سیرجان و شهرستان بافت مشاهده کرد. این گوسفندان جز نژاد پشمی-گوشتی می باشد و هم پشم و هم گوشت مرغوبی دارند. و رنگ پشم آن نخودی می باشد.

گوسفند نژاد کردی

این گوسفند به دو دسته تیپ دشتی و کوهستانی شناخته می شود. در زمان شاه سلطان صفوی به دلیل مهاجرت کردها این گوسفندان در خراسان پرورش یافته اند حتی به نام گوسفند نژاد کردی خراسانی آنرا می شناسند اما زادگاه اصلی آن در کردستان می باشد. و جز بهترن نژاد گوشتی در ایران می باشد.

گوسفند نژاد لری بختیاری

این نوع گوسفندان دارای جثه ای بزرگتر از دیگر گوسفندان ایرانی دارند.

گوسفند نژاد قره گل

منشا این گوسفند در بیابان های سرخس می باشد و کاملا سازگار با آب و هوای تابستان تا دمای چهل درجه و زمستان تا دمای زیر ۳۰ درجه را دارند. این نوع گوسفند دارای پشمی عالی برای تهیه البسه گران قیمت می باشد. در ضمن این گوسفند دارای تولیدات گوشتی و در دسته گوسفندان نژاد پوستی قرار دارد.

 

قیمت گوسفند زنده 98

به دلیل نوسانات بازار برای اطلاع از قیمت دقیق گوسفند زنده 98 با پرسنل مجموعه دام زنده تماس بگیرید. در این مطلب به طور مفصل درباره قیمت گوسفنده زنده و نوسانات قیمت چند سال اخیر صحبت می کنیم. 

قیمت گوسفند زنده امروز

توجه داشته باشید که قیمت گوسفند زنده هر روز در سایت قرار می گیرد. گوسفند زنده برای مصارف مختلفی مانند: پرورش، مصارف گوشتی، استفاده از پوست و شیر گوسفند و ... خریداری می شود. گوسفندها براساس نژاد و وزن قیمت مختلفی دارند.

در ادامه این مطلب اطلاعات بیشتری درباره قیمت گوسفنده زنده در شهرهای مختلف ایران، قیمت روز گوسفند و قیمت گوسفند در سال های اخیر به اطلاع شما عزیزان می رسد.

قیمت روز گوسفند زنده ۹۷

در ماه های مختلف سال 97 قیمت گوسفند زنده نوسانات زیادی داشته. اواخر ماه اسفند قیمت گوسفند رشد چشمگیری یافت. و ما با همین قیمت های سرسام آور وارد سال 98 شدیم. حال با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ما نیز همچون سایر مردم آرزومندیم قیمت گوسفند زنده و سایر محصولات کمتر شود.

در روزهای آخر سال 97 قیمت گوسفند زنده نزدیک 50 هزار تومان برای هر کیلو بود. ما امیدوار بودیم در سال 98 قیمت ها پایین تر بیاید تا همه مردم بتواند از محصولات گوشتی و گوسفندی استفاده کنند.

 

قیمت روز گوسفنده زنده بر اساس نژاد آن ها

گوسفندان نژادهای گوناگونی دارند. برخی از نژاد های گوسفندان شامل: گوسفند نژاد کردستان، گوسفند سنگسری،، گوسفند مهربان، گوسفند افشاری، گوسفند مغانی و ... می باشد. البته قیمت گوسفندان نژاد مختلف معمولا یکسان است. و برای مصارف گوشتی نژاد گوسفند تاثیر چندانی در قیمت آن ندارد.

اما دلالان و فروشندگان غیر معتبر از نام نژادهای مختلف سو استفاده می کنند. و با تعاریفی همچون این گوسفند افشاری است. از مشتریان هزینه بیشتری دریافت می کنند. باید هوشیار باشید تا گول حرف های این کلاهبرداران را نخورید.

قیمت روز گوسفند در بازار

ممکن است برای خرید گوسفند زنده به مکان مختلفی سر زده باشید و از پس از پرسیدن قیمت، قیمت های مختلی را شنیده باشید. هر چند روازنه قیمت گوسفنده در حال نوسان است . اما در ادامه این مطلب به شرح عوامل دیگری که روی قیمت گوسفند زنده تاثیرگذار است می پردازیم.

قیمت گوسفند در میادین شهرداری

اطلاع از قیمت گوسفند زنده که در میادین شهرداری عرضه می شود مهمترین سوال کسانی است که قصد خرید گوسفند زنده را دارند. همانطور که می دانید در میادین شهرداری تهران می توان گوسفنده را با قیمت های مختلفی خرید. گاهی قیمت بسیار بالاست و گاهی قیمت پایین می آید. برای مثال: قیمت گوسفنده زنده در ساعات اولیه روز عید قربان بسیار بالا بوده در ساعات پایانی قیمت آن کاهش می یابد. که علت آن هم تقاضای زیاد مشتریان در این روز است.

این مجموعه گوسفنده زنده را با قیمتی حتی پایین تر از قیمت میادین شهرداری و کشتارگاه به صورت کاملا رقابتی برای مشتریان عزیز عرضه می کند. اگر قصد خرید گوسفند زنده دارید برای اطلاع از قیمت امروز آن می توانید از طریق شماره هایی که پایین همین صفحه قرار دارند با ما تماس برقرار کنید.

دلایل تفاوت قیمت گوسفند در گوسفند فروشی ها

قیمت گوسفند در گوسفند فروشی های مختلف با هم تفاوت دارد که این اختلاف قیمت می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. گوسفند فروشی هایی که خود گوسفند را از جای دیگری تهیه کردند باید آن را با قیمت بیشتری بفروشند اما آن دسته از گوسفند فروشی هایی که خودشان حیوان را پرورش می دهند. معمولا آن را با  قیمت پایین تری به فروش می رسانند.

قیمت روز گوسفنده زنده بر اساس وزن

قطعا هنگام خرید گوسفند مشاهده کرده اید که گوسفند را وزن کرده و قیمت آن را بر اساس وزنش محسابه می کنند. ینی اگر وزن گوسفند را 60  کیلو در نظر بگیریم شما باید با توجه به قیمت هر کیلو در آن زمان هزینه 60 کیو را بپردازید. اما یک نکته مهم که ممکن است از آن اطلاع نداشته باشید این است که قیمت گوسفند با وزن بالا کمتر از قیمت گوسفند با وزن پایین است. برای این که بتوانید به خوبی درک کنید این قضیه را با یک مثال توضیح می دهیم: فرض کنید قیمت هر کیلو گوشت گوسفند 40 هزار تومان است و شما میخواهید یک بره 35 کیلویی را خریداری کنید. توجه داشته باشید که قیمت هر کیلو گوشت بره حداقل 43 هزار تومان خواهد بود. اما اگر گوسفند با وزن بالا تهیه کنید قیمت آن پایین تر می آید.

قیمت گوسفند زنده در تهران

توجه داشته باشید که قیمت گوسفند زنده به صورت سراسری اعلام شده، قیمت در تهران با شهرهای دیگر تفاوت چندانی نخواهد داشت و اختلاف قیمت در حد چند هزار تومن است. یکی از مهمترین دلایل اختلاف قیمت دام در شهر های مختلف و یا مناطق مختلف تهران وجود دلال ها و واسطه های عرضه دام می باشند. اما ما در این مجموعه تمامی واسطه ها را حذف کرده ایم و گوسفنده زنده را با مناسب ترین و پایین ترین قیمت در سطح تهران، که از تمامی همکاران و کشتارگاه ها پایین تر است به فروش می رسانیم.

قیمت روز گوسفنده زنده 98

روز به روز تعداد دلالان و دست فروشان که کنار جاده و معابر تهران اقدام به فروش گوسفند زنده می کنند افزایش می یابد. اما عده زیادی از این افراد گوسفند را در شرایط نادرست مثل شکم پر بودن حیوان و بدون رعایت بهداشت با قیمت بالاتر از اتحادیه و میادین شهرداری به فروش می رسانند.

شما مشتریان عزیز می توانید برای خرید دام و محصولات گوشتی از جمله گوسفند زنده با پرسنل مجموعه ما تماس حاصل کرده تا از قیمت روز محصول مورد نظر خود آگاهی پیدا کنید. و سپس در صورت تمایل سفارش خود را ثبت کنید. این مجموع مفتخر است که گوسفند های کاملا سالم با بهترین کیفیت و نازلترین قیمت در اختیار همشهریان عزیز قرار دهد. ضمنا جهت رفاه حال مشتریان عزیز سفارش شما به صورت رایگاه در محل مورد نظر تحویل داده می شود.

ویژگی های گوسفند سالم و گوسفند ناسالم

1. میزان اشتهای دام

یک گوسفند سالم با دیدن غذا به سمت آن رفته و با اشتهای غذای خود را میخورد در حالی که گوسفند مریض یا ناسالم با دیدن غذا هیچ عکس العملی نشان نمی دهد و کل روز غذایش دست نخورده باقی می ماند.

2. وضعیت نشخوار دام

اگر گوسفند شما سالم باشد باید بتواند که بدرستی نشخوار کند نشخواریکی دیگراز نشانه های دام سالم است. دام باید غذا خوب بخورند و شکم آنها باید متورم باشد.وقتی که به گله خود نگاه می کنید باید نصف گله شما در حال نشخوار باشند.

3. میزان تحرک

دام سالم نسبت به محیط اطرافش هوشیاراست. چنین دامی دارای تحرک است و سرش را پایین نمی اندازد و نسبت به اتفاقاتی که در اطرافش می افتد واکنش نشان می دهد البته نسبت به صدا و حرکات اطرافش واکنش نشان می دهد. در حالی که این حرکت در گوسفند ناسالم دیده نمی شود.

4. شکل پوشش خارجی (پشم در گوسفندان و مودر بزها) و پوست

پشم و موی دام ها نباید به راحتی کنده شود. البته این مورد در زمستان به صورت طبیعی می ریزد و نگران کننده نیست. پشم گوسفند در سرتاسر بدن بجز سر، دست وپا باید یکدست باشد. و نکته مهم اینکه پوست گوسفند سالم عاری از هرگونه زخم،ترشحات و تورم است.

5. شکل گوش، چشم و بینی

گوش های گوسفند یا دام سالم افراشته بوده و با کوچکترین صدا به سمت صدا حرکت می کند. مثل زمانی که حشرات روی گوش دام میشینند و گوسفند سالم به سرعت گوش خود را تکان می دهد.چشم های دام سالم باید شفاف باشد و از چشم نباید ترشحاتی جاری شود و بینی دام سالم، تمیز و بدون ترشحات است.

6. وضعیت دفع ادرار و مدفوع

مدفوع دام سالم باید قوام داشته باشد یعنی خیلی نرم نباشد اگر خیلی نرم باشد نشانه اسهال و بیماری در دام است و همچنین توجه داشته باشید که در مدفوع نباید هیچ اثری از خون باشد. ادرار دام سالم شفاف و زرد است نباید حیوان شما در هنگام ادرار درد داشته باشد.

7. درجه حرارت (دما) طبیعی مقعد

دمای طبیعی مقعد گوسفند بالغ 38 تا 5/39 درجه سانتیگراد است.

خرید گوسفند زنده

بهتر است که برای خرید گوسفند زنده به یک مکان مطمئن بروید و از خدمات دهی آنان استفاده کنید. می توانید به مرکز کاملا بهداشتی و تحت نظارت مرکز دامپزشکی دام تهران بروید و بهترین دام ها را خریداری کنید. این مکان علاوه بر عرضه و پرورش دام های سالم خدماتی دیگری را از جمله امکان مشاوره، آموزش دام پروری و بره پرواری را به شما می دهند یعنی اگر شما بخواهید دامداری داشته باشید به شما مشاوره و راهنمایی می دهند تا شما هم بتوانید پرورش دام داشته باشید.

برخی از ویژگی های فروش گوسفتد دام تهران

معتبرترین مرکز فروش گوسفند زنده تهران به صورت بهداشتی تحت نظر و نظارت دامپزشکی

عرضه انواع مختلف دام به قیمت روز و رقابتی

دارای مجوز تاییدیه دامپزشکی ، اتحادیه ذیصلاح  و …

عرضه انواع دامها به صورت کاملاً بهداشتی و سالم

برخورداری از هرگونه نژاد ایرانی برای فروش مستقیم

خرید و فروش گوسفند زنده در تهران با قیمت روز ، کاملا منصفانه و رقابتی

 استفاده از هرگونه آنتی‌ بیوتیک‌ ها خطرناک و انواع هورمون ها که کاملاً از ظاهر دامهای ما مشخص است.

دارای انواع شعبه در مناطق مختلف تهران و شهرستانها

نگهداری دامها در مکان و محل مناسب و کاملا مکانیزه و صنعتی به همراه کارکنان مجرب

بزرگترین مرکز عرضه دامهای جوان کاملا سالم بدون هرگونه بیماری دامی

دارای مجوز صادرات به کشورهای همجوار و دور دست

نگهداری با بهترین تجهیزات ، علوفه ها و ارگانیک

مشاوره قبل از خرید توسط تیم فروش متخصص و دریافت قیمت و شرایط

اموزش دام پروری و بره پرواری

دادن مشاوره به خریداران دام

چرا از دام تهران گوسفند خریداری کنیم؟

دام تهران یکی از بزرگترین دامداری هاست که تمام گوسفندان و دام های آن سالم و ارگانیک هستند.در حین خرید به شما مشاوره می دهند تا گوسفند مد نظرتان را خریداری کنید.

 

ارتباط با ما

مشاوره خرید دام

تماس در واتساپ
Close and go back to page
  • تهران
  • 09192662778
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید